Lokalizacja, miejsce realizacji projektu
Błonia Janowskie
Opis projektu
Prace mają polegać na postawieniu metalowej konstrukcji ( klatki) rama stalowa samonośna. 8 do 16 filarów głównych połączonych drążkami poprzecznymi. Od góry zamknięta drabinkami poziomo mocowanymi. Na metalowej konstrukcji zamontowane dodatkowe wyposażenie do treningu. Monkey bar prosty, skośny, kilka lin zawieszonych obok siebie, multi ring, itp. Stabilna stalowa konstrukcja. Montaż na słupach betonowych lub przykręcany do betonowej posadzki. Wymiary po obrysie: 6x10m. Wymiary miedzy zewnętrznymi słupami: 824×474 cm Wymagana przestrzeń dla bezpiecznego ćwiczenia 10×14 m. Może być mniejsza bo klatki modułowo dopasowywane według potrzeb zamawiającego. Stal ocynkowana, malowana proszkowo. Zgodność z normą PN-EN 16630:2015.
Nawierzchnia miękka, trawa lub piasek. Projekt ma na celu podniesienie świadomości społeczeństwa jak wielki dobroczynny wpływ ma aktywnośc fizyczna na utrzymanie organizmu w maksymalnej możliwie dobrej formie co ma realne przełożenie na podniesienie komfortu naszego życia. Pokazanie jak wielkie możliwości ma ciało ludzkie poddawane regularnym wysiłkom.Poprzez zachowanie i umacnianie właściwych dla ciała ludzkiego wzorców ruchowych. Wzorce te poprzez nieaktywny tryb życia ulegają zaburzeniom powodując dysfunkcje naszych ciał i ból np. Kręgosłupa. Postawienie tego typu urządzenia
powstanie takiego miejsca zachęcałoby i młodzież i dorosłych do podejmowania działań sportowych mających na celu pokonanie własnych barier, zachowania sprawności, chęci do zdrowej rywalizacji. Rumia pełna jest wspaniałych zewnętrznych placy zabaw dedykowanych dzieciom. Istnieją siłownie zewnętrzne, jednak brakuje urządzeń do treningu z obciążeniem własnego ciała, skupiających się na wzmocnieniu górnej partii ciała, ( obręczy barkowej klatki piersiowej, pleców) pobudzających wyobraźnię umożliwiających trening w pełnym zakresie, pozwalających sprawdzić własne możliwości.
Projekt zasługuje na realizację chociażby ze względu na drastycznie spadającą aktywność młodzieży . Tryb życia nastoletnich coraz bardziej ogranicza się tylko i wyłącznie do trybu siedzącego. Brak aktywności zaburza procesy rozwojowe organizmu generując dysfunkcje , już coraz częściej borykamy się z nastolatkami skarżącymi się na bóle kręgosłupa. Polska należy do krajów w których procent dorosłych spędzających na regularnej aktywnosci swój wolny czas jest niewielki. Odsetek młodzieży borykającej się z nadwagą rośnie z roku na rok DRASTYCZNIE. Pandemia pogarsza sytuację. Projekt ten podążałby za pojawiającymi się na świecie nowymi trendami treningu funkcjonalnego. Dawał by nowe bodźce bardzo atrakcyjne do zadbania o sprawnośc fizyczną a co za tym idzie również lepszą formę psychiczną. W zdrowym ciele zdrowy duch. Biegi przeszkodowe w których mamy do czynienia z tego typu jak w owej opisanej bramie przeszkodami podwieszanymi do czynienia cieszą się ogromną coraz większą popularnością. Jednak na chwilę obecną brakuje miejsc gdzie można by się do nich przygotować czy chociażby sprawdzić swoje możliwości. Rumia mogłaby się stać , jednym z nielicznych miast w Polsce gdzie powstałoby tak nowoczesne, innowacyjne i profesjonalne miejsce do treningu z obciążeniem własnego ciała dostępne dla wszystkich.
Szacunkowe koszty projektu
50 000,00 zł
Projekt nie generuje kosztów utrzymania w kolejnych latach
Status projektu
Zweryfikowany pozytywnie
Komentarz
Projekt zweryfikowany pozytywnie z uwzględnieniem protokołu uzgodnień.