Lokalizacja, miejsce realizacji projektu
Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna - teren szkoły, ogród przyszkolny przy ul. Kujawskiej 8A w Rumi. Teren ogólnodostępny na czas warsztatów.
Opis projektu
Główne działania projektu:
Projekt zakłada podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców Rumi oraz włączenie ich w działania na rzecz środowiska przyrodniczego.
Projekt zakłada zrealizowanie cyklu unikatowych, otwartych warsztatów, eksperymentów, wystaw plastycznych dla mieszkańców.
Projekt zakłada realizację otwartych spotkań z mieszkańcami Rumi (max 15 osób w grupie) - dwa razy w miesiącu, seminariów otwartych (w miarę możliwości 2) oraz wystaw plastycznych (w miarę możliwości 2)
Beneficjenci projektu: mieszkańcy Rumi różnych grup wiekowych, w szczególności dzieci z przedszkoli i młodzież szkół oraz seniorzy.
Termin realizacji: cały 2022 rok
Projekt ten wpłynie na życie mieszkańców ponieważ:
1. Poszerzy świadomość ekologiczną mieszkańców Rumi oraz włączy ich w działania na rzecz środowiska przyrodniczego.
2. Rozwinie wrażliwość ekologiczną mieszkańców Rumi.
3. Integracja w obszarze rodziny i lokalnej społeczności na łonie natury.
4. Kształcenie umiejętności i świadomości z powtórnego wykorzystania niepotrzebnych materiałów i przedmiotów i nadania im drugiego życia.
5. Pokaże pożyteczne spędzanie czasu wolnego na powietrzu.
6. Zainspiruje do wykorzystywania naturalnych surowców w tworzeniu kosmetyków, chemii gospodarczej.
7. Wykorzystanie naturalnych surowców w tworzeniu kosmetyków, chemii gospodarczej, poszerzenie wiedzy na ich temat. Warsztaty poprzedzi wykład na temat składu i receptury poszczególnych ekoproduktów oraz zasad łączenia poszczególnych składników. Wiedza dostosowana do wieku uczestników. Receptury łatwe do odtworzenia samodzielnie w domu.
8. Wskaże, jak można uczyć się aktywnie i odpowiedzialnie w zgodzie z naturą.
9. Dzielenie się wiedzą z innymi, pobudzenie kreatywności i chęci tworzenia z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Zdobywanie wiedzy w sposób empiryczny.
10. Inwestycja w młode pokolenia.
11. Wskaże drogę szukania inspiracji i możliwość wykorzystania ponownego surowców wtórnych w sztuce.
13. Warsztaty prowadzone w szkole pokazują, że szkoła jest miejscem przyjaznym i chętnie odwiedzanym. Miejscem, gdzie można pokazać coś ciekawego, zarazić nową pasją, spędzić czas i wzmocnić relacje pomiędzy mieszkańcami miasta.
Szacunkowe koszty projektu
Łączna wartość projektu to 35 000,00 zł
Status projektu
Zweryfikowany pozytywnie
Komentarz
Projekt zweryfikowany pozytywnie z uwzględnieniem protokołu uzgodnień