Lokalizacja, miejsce realizacji projektu
Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi.
Opis projektu
Cykl 10 koncertów (solistów lub zespołów), wraz z częścią edukacyjną (edukator muzyczny,animator kultury), które odbędą się raz w miesiącu (oprócz wakacji) Do tego celu planuje się wykorzystanie przestrzeni w Stacji Kultura.
Przewiduje się prezentację dziesięciu wykonawców reprezentujących różne gatunki i style muzyczne. Powinni to być artyści wykonujący muzykę jazzową, etniczną, reggae lub inne gatunki. Prowadzący koncerty przybliżą słuchaczom wykonawców i przedstawią repertuar. Dzięki temu cykl będzie miał również wymiar edukacyjny. Publiczność zasiądzie na ustawionych krzesłach, dzieci będą mogły usiąść z przodu na rozłożonej do tego celu wykładzinie. W promocji zadania pomogą materiały reklamowe zawierające szczegóły koncertów. Będą to afisze, format B2 ( 300 sztuk ) i ulotki, format A5 ( 1000 sztuk ) eksponowane w różnych miejscach i dystrybuowane w różnych punktach miasta. Planowane są również informacje w mediach, mediach społecznościowych, oraz na stronie internetowej.
Zadanie adresowane jest do mieszkańców miasta, nie tylko melomanów. W mieście zbyt mało organizuje się koncertów zaadresowanych do najmłodszej publiczności. Stacja Kultura jest miejscem idealnie nadającym się na koncerty. Pora i dzień tygodnia - sobotnie przedpołudnie idealnie sprzyjają odbiorowi wydarzeń muzycznych, ponieważ w tym czasie nie ma zbyt wielu czytelników.. Celem zadania jest zaspokojenie potrzeb kulturalnych i muzycznych mieszkańców Rumi w okresie od stycznia do grudnia 2019 roku. Odpowiedni dobór wykonawców z Rumi i okolic, jak i spoza regionu, wysoki poziom artystyczny, jaki reprezentują, a także różnorodność stylistyczna i gatunkowa prezentacji powinny te potrzeby zaspokoić w stopniu zadowalającym. Program artystyczny ma skłonić mieszkańców Rumi, nieczęsto odwiedzających instytucje kulturalne, do bardziej aktywnego uczestnictwa w kulturze. Dodatkowym celem jest ożywienie przestrzeni Stacji Kultura poprzez muzykę, zapoznanie odbiorców z wartościowymi zjawiskami twórczości artystycznej.
Przewiduje się że każdorazowo w koncertach uczestniczyć będzie 200-300 słuchaczy w różnym wieku (dzieci oraz dorośli) Wszystkich dziesięciu koncertów wysłucha łącznie 2000 - 3000 osób.
Projekt ma duże znaczenie społeczne - zintegruje odbiorców kultury i przyczyni się do zwiększenia liczby jej uczestników. Zakłada on bowiem udział rodzin wraz z dziećmi , ale również przypadkowych słuchaczy, którzy z czasem mogą stać sie świadomymi uczestnikami dóbr kultury.
Szacunkowe koszty projektu
Honoraria artystów (10 koncertów x 3 500 zł)
32 500,00 zł
Honoraria prowadzących koncerty
( w tym pochodne)
4 000,00 zł
Wypożyczenie aparatury nagłasniającej
4 000,00 zł
Obsługa dziesięciu koncertów (akustyk, 3 osoby)
6 000,00 zł
Przygotowanie i druk materiałów reklamowych – afisze w formacie B2, 300 sztuk
600,00 zł
Przygotowanie i druk materiałów reklamowych – ulotki w formacie A5, 1000 sztuk
500,00 zł
Koordynacja projektu ( w przypadku zlecenia zadania)
2 400,00 zł
Ogółem
50 000,00 zł
Projekt nie generuje kosztów utrzymania w kolejnych latach
Status projektu
Zweryfikowany pozytywnie
Komentarz
Projekt zweryfikowany pozytywnie przez Komisję ds. Budżetu Obywatelskiego