projekt nr 11

11. Sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych przy Szkole Podstawowej Nr 8 ul. Rodziewiczówny 10


Opis projektu

Wykonanie sygnalizacji świetlnej na tzw przycisk przy znajdującym się już przejściu dla pieszych, przy Szkole Podstawowej nr 8 , ulica Rodziewiczówny 10, problemem dla dzieci w wieku szkolnym (szkoła od zeszłego roku jest ponownie szkołą podstawową) jest przekroczenie tej, bardzo ruchliwej ulicy po której kursują autobusy kilu linii, jak również wiele pojazdów, z całego województwa przyjeżdżających do kliniki i ośrodka zdrowia w którym mieszczą się również gabinety specjalistyczne, dodatkowo przy ulicy znajdują się różne Apteki, Szkoła, Posterunek Policji co też generuje większy ruch. Dużym problemem są też notorycznie zaparkowane auta po jednej stronie ulicy co zmusza samochody i autobusy do ciągłego mijania i stwarza dodatkowe zagrożenie dla pieszych. Dlatego projekt powinien zostać zrealizowany, a jego realizacja zdecydowanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa wszystkich jego beneficjentów, czyli nie tylko dzieci uczęszczających do szkoły ale wszystkich mieszkańców.

Opis lokalizacji

Przejście dla pieszych przy szkole Podstawowej nr 8 ulica Rodziewiczówny 10, przy wjeździe do szkoły.

Szacunkowe koszty projektu

montaż latarni sygnalizacyjnych dla ruchu kołowego i pieszego , konstrukcji wsporniczych niskich, przycisków dla pieszych, sterowników sygnalizacji świetlnej, koszty przyłączenia do zasilania, prace projektowe, całkowity koszt około 50.000 zł , szacunkowy koszt na podstawie https://a-ster.pl/

Projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach

koszty konserwacji oraz energii, niestety nie wiem jaki byłby taki koszt

Projekt został zweryfikowany negatywnie przez Komisję ds. Budżetu Obywatelskiego. We wnioskowanym miejscu powstaną progi zwalniające. Realizacja zadania przewidziana jest na sierpień 2019 r.